PIERWSZY I JEDYNY TAKI BLOG O SAMOYEDACH

piątek, 30 listopada 2012

Nasz samoyed w przedszkolu :)


ODWIEDZINY NAKIELSKIEJ SFORY

Dnia 9 listopada 2012 roku dzieci z oddziału przedszkolnego” Krasnale” z wych. Małgorzatą Piecuch i p. Pauliną Lasik uczestniczyły w zajęciach z udziałem piesków rasy siberian husky oraz samoyed. Spotkanie poprowadził Pan Jacek Nowak z NAKIELSKIEJ SFORY – Stowarzyszenia Miłośników Psów Zaprzęgowych. Przedszkolaki mogły obejrzeć psy z bliska i pogłaskać. Dowiedziały się m. in. jaką porę roku pieski lubią najbardziej oraz w jakim zawodach biorą udział. Jedną z atrakcji były wózki na kółkach przyczepione do psiego zaprzęgu. Zajęcia miały na celu przełamywanie lęków przed zwierzętami. Spotkanie pozostawiło dzieci w bardzo dobrym humorze i dostarczyło im wielu wrażeń. W końcu kontakt naszej pociechy ze zwierzakiem stymuluje jej rozwój i pozwala na szybsze i bardziej dokładne poznawanie świata, w którym żyje.
Już wkrótce kolejne spotkanie ze zwierzakami.
[Rozmiar: 3465 bajtów] [Rozmiar: 3465 bajtów] [Rozmiar: 3465 bajtów] [Rozmiar: 3465 bajtów] [Rozmiar: 3465 bajtów]
Powyższą  informację wraz ze zdjęciami skopiowałam ze strony przedszkola "Krasnale"  --aktualności


W spotkaniu brała  udział   nasza samoyedka - Aranda z Łancuta :) i hasiorki naszych przyjaciół.
Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na pieski, z chęcią głaskały je, przytulały się.
Były też i takie, które czuły się bezpiecznie na rękach u swoich pań i wtedy todopiero lody zostały przełamane :) i piesek został pogłaskany.
Spotkanie z takimi maluchami to dla nas no, może nie całkiem  nowe doznania - bo już kiedyś z Arandą i Arią jeżdziliśmy do przedszkola w Bydgoszczy ale to było już tak dawno :)
Do spotkania z takimi przedszkolakami trzeba zupełnie inaczej się  przygotować by zainteresowały się  tym co im chcemy przekazać :)))  I tutaj mój mąż zupełnie zapomniał jak z takim brzdącami rozmawiać ... ale od czego ma żonę :))) Było o śniegu, sankach ...