PIERWSZY I JEDYNY TAKI BLOG O SAMOYEDACH

środa, 4 maja 2011

IN THE MEANTIME......W ramach relaksu.

Dnia 03.05.2011 w naszej parafii p.w.św. Stanisława Kostki odbył się II Festyn Parafialny. Our association was asked by the parish to give a little show in our village, Tur.
"Sfora Nakielska" została ponownie zaproszona by uatrakcyjnić tą imprezę oraz przybliżyć mieszkańcom ten sport - czyli psie zaprzęgi.
Nasza Xamba

Agata z Aranką na czterokołowcu
Oj głośno Xamba domagała się zainterosowania sobą :)
Xamba will always make sure that she is in the centre of attention.

No i proszę, ucichła :)
Doskonale sprawdziła się w canicrosie (bieg z psem) z FilipemI w zaprzęgu z syberianem huskim
Przejażdżka trójkołowcem była sporą atrakcją dla dzieci.
Ustawiła sie nawet mała kolejka z chętnych :)
Kilka zdjęć ...
Niektórzy w ten sposób wracali z pokazu do nas na kawkę :)

Pewnie to co za chwilę napisze zabrzmi jak chwalenie się, ale co tam.
Cieszę się, że udało się nam razem zebrać cudowną grupę ludzi, którym chce się coś robić, nikt się nie pyta po co to ? czy za ile ? albo co ja z tego będę miał ?
Wszystkie koszty związane z takimi imprezami ponosimy sami. Dla nas jest to świetny sposób na spędzenie czasu, na możliwość spotkania się, na promowanie sportu psich zaprzęgów no i przybliżanie ludziom określonych ras psów.
Pokazujemy i tłumaczymy jak się zachować w obecności psów.
Więcej zdjęć z naszych pokazów w GALERII Sfory Nakielskiej.

ACTION TIME Rodzinne harce

There photos come from the Camomille Meadow Kennel where Camomile Honey of the Glow of the Snowy Star lives. She gave birth to these fabulous looking pups almost two months ago! Kilka scenek tzw. z "życia wzięte" :)
Kama strofuje swoje maleństwa, no cóż posłuszeństwo mamie się należy od małego :)A od rozpieszczania jest starszy brat :)
W życiu przyda się umiejętność "spadania na cztery łapy" :)
I miękkie lądowanie ...
A ten piękny kocurek już biega gdzieś tam ... gdzie jest tylko samo kocie szczęście.

sobota, 30 kwietnia 2011

YELLOW MADNESS ---Żółte szaleństwo :)

I'm posting lots of photos of our lovely yellow dandelions so grab a cuppa as it may take a while to go through them all;)
I could not resist myself...dandelions are truly fantastic!
My daughters will probably smile when seeing this ...

Zapraszam z czymś do picia, kawką lub herbatką bo troszkę zdjęć umieściłam :)
Nie mogłam się opanować bo mlecze są piękne.
Martuś ten post to Tobie i Ani dedykuję :)))))
A oto moje "żółte szaleństwo", w tym roku wyjątkowo obrodziły !!!!
I have never noticed how beautiful the larch`s cones are !!

Nawet nie wiedziałam, że modrzew ma takie piękne szyszki.
Te zdjęcia zrobiłam kilkanaście dni wcześniej.
Maple`s little flowers.
Kwiaty klonu.
Red currants -Porzeczki
Our old pear tree in full bloom. Fingers crossed for no black frost at night !!!
Grusza przepięknie kwitnie, żeby tylko przymrozków już nie było.
And lots of insects on their yellow bounty !
A jaki ruch na kwiatkach ...
However, here they could have chosen the other place to grow in.
Jedynie tutaj to przesadziły, i mniej mi się podobają!